جمعه 11 آبان‌ماه سال 1386 ساعت 04:11 ب.ظ

سلام به همه دوستای خودم.

مخلص همه اتون هم هستم.

امیدوارم مثل همیشه همراهم باشید. منم قول میدم باز بنویسم.

 

قدم سوم

زنده ماندن و تغییر کردن

بعد از اینکه هورمون‌ها کارهای بسیار خود را انجام دادند، بعد از گذشت ماه‌ها، بدن شما متناسب‌تر با جنسیت‌تان خواهد شد. در واقع، حقیقی‌تر به نظر می‌رسید. اما بخش دیگری هم وجود دارد که شما را به جنسیت متناسب شما نزدیک می‌کند، و یان تجربه‌ی جنسی داشتن است.

جنسیت یک بخش ناپیدا از احساسات جنسی است. جنسیتی که ما می‌توانیم ببینیم، شکل و ساختِ بدن است، اما اجزای عصب‌شناختی هم وجود دارند. اگرچه ممکن است تشخیص دهید که ذهن شما به یک جنس تعلق دارد و ممکن است تجربه‌های بسیاری در باطن و ذهن جنسی خود داشته باشید، که برای دیگران و شما مشخص و آشکار است، اما باید بفهمید که سال‌های زیادی از شرایط زندگی اجتماعی عقب هستید.

رفتارهای طبیعی جنسیت در اجتماع مبالغه‌آمیز هستند. رفتارهای جزیی مردانه یا زنانه نشان می‌دهد که ما با چه جنسیتی متولد شده‌ایم و طبعاً توسعه‌ی پیچیده‌ی عملکرد را در اجتماع کشورمان بیان می‌کند. گاهی اوقات این رفتارها می‌تواند بسیار اغراق‌آمیز باشد، به حدی که دیگران نمی‌توانند آن را طبیعی بدانند. به منظور اینکه جنس و جنسیت خود را بپذیرید و با اجتماع خود متناسب شوید، نیاز دارید که برخی از این تظاهرات و وانمودها را فرا بگیرید.

به هر حال، نیازی نیست همه‌ی آنها را فرا بگیرید، یا از بیشتر آنها استفاده کنید یا حتی همه‌ی آنها را بخواهید. مهم است که به اندازه‌ای از این نشانه‌های جزیی جنسیت در اجتماع خود استفاده کنید که برای دیگران قابل درک باشد و شما را بپذیرند. سرانجام، شما در طول این تغییر جنسیت به سمت خود حرکت می‌کنید و دیگر به شکل ساده‌ی یک نقش مصنوعی، یا یک بازیچه یا حتی یک عروسک خیمه‌شب‌بازی دیده نخواهید شد. از رفتارهای جنسیتی استفاده کنید، اما به آنها اجازه ندهید شما را محدود کنند یا دست و پاگیر شوند.

برای یاد گرفتن این درس‌ها، از یکی از دوستان خود کمک بگیرید یا حتی از یک متخصص حرفه‌ای. متخصصانی هستند که با سخنرانی به شما کمک می‌کنند تا صدا و حالات صحبت کردن خود را تغییر دهید. همین‌هاست که به شکل گرفتن ساختار شما و رشد آن کمک می‌کنند. لازم است که به دنبال کمک باشید. این هم یک بخش از تغییر جنسیت است. تغییر جنسیت فقط فیزیکی نیست، بلکه یادگیری قوانین و رفتارهای مدونی است که اجتماع آنها را برای هر فرد مطالبه می‌کند. ارزش این کار گذشتن است، رفتاری برای قابل قبول شدن بدون هیچ حرفی، و عموماً گذراندن، زنده ماندن است.

شما بدون غذا و پناهگاه و دوستانی که پشتیبان شما باشند، تغییر جنسیت موفقی نخواهید داشت یا حداقل برخی روابط پشتیبانیِ احساسی به منظور بعضی چیزها یا بعضی افراد. بنابراین این بدان معناست که نیاز دارد خودتان را توسط مراحل بالا حمایت کنید. معقول است که خوب و بلندنظر باشید، بدین معنی که قبل از تغییر جنسیت در جایی مشغول به کار باشید. همیشه تغییر جنسیت با داشتن یک شغل بسیار راحت‌تر بوده است.اگر در اواسط این عمل جهنمی‌ِ تغییر جنسیت بیکار شدید، قطعاً بسیار مشکل‌تر خواهد شد. سطوح بالای تکنولوژیِ کاری را برای کار انتخاب کنید یا سیاست بلندنظرانه‌ای در کارتان داشته باشید، به این ترتیب شرکت مجبور است که شما را اخراج نکند.

اگر برای استخدام گزینه‌ی دیگری نداشتید، تغییر جنسیت را تا زمانی که دوباره استخدام نشده‌اید متوقف کنید، سپس فرایند را ادامه دهید: خلاصه، اگر همه چیز اشتباه پیش رود، این موقعیت را خواهید داشت که دوباره از اول شروع کنید و مشکل مالی نداشته باشید. تغییر جنسیت ساده نیست، یک مبارزه است. گاهی اوقات، برای مبارزه در این نبرد، باید یک نبرد دیگر را ببازید تا روزی دیگری مبارزه را آغاز کنید. این را درک کنید. برای نبرد بعدی با عزم و اراده‌ای بیشتر آماده شوید.

در طی تغییر جنسیت، همیشه بزرگترین خطر افراد دیگر هستند. افرادِ دیگر خطری دایمی هستند، به این خاطر که متعصب هستند و چیزهایی که می‌توانند قبول کنند، محدود است. مراقبت باشید، و به هیچ‌کس صد در صد اطمینان نکنید. باید باهوش باشید تا همیشه انتظار داشته باشید که دیر یا زود، با کس- یا کسانی- روبرو شوید که می‌خواهند به شما حمله کنند یا شما را از بین ببرند (معمولاً به دلایل مذهبی). برخی از افراد قبلاً در موقعیت‌هایی مشابه این بوده‌اند و بسیاری از مذاهب قویاً مردم را به از بین بردن و صدمه زدن به این معضلات مطرح شده رهنمون می‌سازد. به عنوان یک ترنسکچوال، شما قطعاً یک معضل هستید. در واقع، ترنسکچوال‌ها جزو معضلات، حتی یک معضل اجتماعی، به حساب می‌آیند.

عموماً، بهترین روش برای سر و کله زدن با این مردم کوته‌فکر و نادان این است که هیچوقت وارد بازی‌شان نشوید.

 

کوچیک همه اتون

تا آپدیت بعدی

یا حق.